Yatak performansını yükseltecek tavsiyeler

Doyurucu ve iyi bir cinsel hayat genel olarak yaşamın ve bedensel ve psikolojik sağlığında kalitesine etki eden önemli bir unsurdur kuşkusuz.

Yataktaki performansımızı yükseltmek, güzel ve doyurucu bir cinsel yaşam için yapmamız gerekenler ve kazanmamız gereken alışkanlıklar:

Makalede neler var?

Her daim formda olun

Gereksiz kilolar, dengesiz beslenme ve hareketsizlik cinsel sağlığı da olumsuz etkileyen unsurlardır. Bu durum ayrıca kişiyi psikolojik olarak ta olumsuz etkiler. Bu nedenle beslenmeye dikkat etmek, olabildiğince hareketli olmak hem cinsel hem de genel sağlık için şarttır.

Formda olmak ve aynı zamanda esneklik iyi bir yatak performansı için önemlidir. Bunun için yapılması gerekenler günde en az yarım saatlik orta şiddette tempolu bir yürüyüş ve 10-15 dakika esneme egzersizleridir. Böylece kalp ve damar sağlığı korunmuş ve geliştirilmiş olur, ki unutmayın kalp sağlığınız iyiyse cinsel sağlığınızda iyidir. Yürüyüşle kalp sağlığı korunurken esneme egzersizleri de kaslara ve damarlara kan dolaşımı için fayda sağlar. Yürüyüş veya koşu en ucuz ve en kolay yapılabilecek spor faaliyetleridir. Ayrıca yaşa ve kiloya göre ağırlık çalışmak, yüzmek hatta dans etmek bile sağlığınıza muazzam katkılar sağlayacaktır.

Hareketli bir yaşam ve sporun sonucu ise erkeklerde daha iyi libido ve ereksiyon, kadınlarda daha güçlü orgazmdır

İyi uyuyun

Yine uykuda hem genel sağlık için hem de cinsel sağlık ve performansı için önemli bir etkendir. Zamanında ve yeterince uyunduğu zaman vücudun kendini yenilemesi ve bazı hormonların salgılanması sağlanır. Erkeklerde sabah ereksiyonunun sebeplerinden biri budur. İyi bir uyku ile salgılanan testosteron hormonu ve diğerleri sabah sertliği kalitesini yükseltmektedir. Uykusuzluk ve yorgunluk size umduğunuz performansı  sergilemenize engeldir, unutmayın.

Konuşun

Partnerinizle konuşun, yani iletişim kurun. Partnerlerin nelerden hoşlandıkları, ne tür fanteziler istedikleri ve cinsellikle ilgili diğer konular mutlaka konuşulmalı ve net bir şekilde ifade edilmelidir. Ne yazık ki bu husus genelde utanma veya başka sebeplerden dolayı sıklıkla atlanılan bir noktadır. Halbuki partnerler konuşarak cinsel hayat çok daha heyecanlı bir hale getirilebilirler. Yatakta utanmaya gerek yoktur. Ona nelerin kendisini heyecanlandırdığını sorun.

Kirli yani ayıp şeyler konuşun

Yani dirty talking yapmak sekse heyecan kattığı ve orgazm düzeyini çok daha iyi noktalara çıkardığı araştırmalar sonucu elde edilen bir bilgidir. Burada kirli, ayıp veya kötü konuşmaktan kasıt partnere terbiyesizce sövmek veya saygısızca davranmak değildir. Kötü konuşmak daha doğrusu ayıp şeyler söylemek kendinizi ifade etme biçimidir. Yani nelerden hoşlandığınızı veya partnerinize neler yapmak istediğinizin beyanıdır. Bu ince çizgileri olan bir hassas bir konudur. Yerinde ve kararında kullanıldığında ise seksi oldukça zevkli bir hale getirecek bir araçtır.

Acele etmeyin

arkanızdan atlı kovalamıyorsa acele etmeyin. Hele ki ön sevişmeyi alelacele geçmeyin, hakkını verin. Sıcak bir ortamda rahatlatıcı bir masajın etkisini herhalde anlatmaya gerek yoktur. Uzun uzun şehvetli öpüşmeler ve yine uzun bir ön sevişme mutlaka müthiş şeyler katacaktır. Partnerlerin birbirlerine dokunmaları ve okşamaları ise ayrı bir heyecan fırtınası yaşatacaktır.

Prezervatif ve kayganlaştırıcı kullanın

Doğru prezervatif ve kayganlaştırıcı iyi bir seks için önemli yardımcılardır. Prezervatifin korunma ile olan alakasını artık anlatmaya gerek yok. Bu zaten herkes tarafından bilinen ve mutlaka dikkat edilmesi gereken bir konudur. Doğru prezervatifin seçimi seksi çok daha zevk alıcı ve doyurucu bir hale getirecektir. Örneğin erken boşalma kaygısındaysanız geciktirici prezervatifler size bu konuda çok yardımcı olacaktır. Ayrıca değişik renk ve çeşitteki prezervatifler de seksin aynı zamanda eğlenceli bir hâl almasını da sağlayacaktır.

Kayganlaştırıcı ise kadınların çok daha iyi ve rahat hissetmesini sağlayacaktır. Can acısı veya uyarılmama gibi olumsuzlukları ortadan kaldıracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir