Kış gardırobunuzu yenileyin: 2024 kış modası trendleri

İstesek de istemesek de soğuk kış ayları geliyor. Yaz aylarının cıvıl cıvıl, rengârenk ve rahat kıyafetlerinden sonra kışa doğru elbette daha karamsar olabilirsiniz. Fakat sonbahar ve kış aylarının da kendine göre avantajları var. Havalar soğudukça gerçekten giyinmeye başlayacaksınız. Bu daha fazla kıyafet, daha fazla seçenek demek. Şimdi kış gardırobunuzu yenileme zamanı.  Bugün 2024 kış modası trendleri nelerdir, gardırobunuza neleri mutlaka eklemeniz gerekecek, onları konuşacağız?

Makalede neler var?

Siyah montlar ve kabanlar

Siyah renk bu kış mont ve kabanlara tekrar egemen olacak. Özellikle uzun siyah paltolar çok popüler olacak. Siyah rengin ağırlığını hafifletmek için renkli eşarplar ise gerçekten sizi çok havalı ve şık gösterecektir.

Bol kot pantolonlar

Bir sürü cebi olan bol kot pantolonlar 2024 kış modası trendlerinden biri olacak. Bol kot pantolonlar doğru kombinlerle gerçekten çok “cool” ve seksi görünebilir. Her ne kadar bu kış bolca cebi olan bol kotlar trend ise de klasik kot pantolonun modasının da hiçbir zaman modasının geçmeyeceğini tekrar hatırlatalım.

Logosuz kıyafetler

2023 sonbaharı ve 2024 kışında kıyafetlerde gösterişli logolar veya kocaman marka isimleri olmayacak veya göze batmayacak şekilde olacak. Yani 2024 kışında gösterişten ziyade sadelik ön planda olacak.

Minimalizme dönüş

Moda dünyasında minimalizm gerçekten zor olabilir. Ancak bu kış bir klasik kot pantolon, sade büyük beden bir gömlek veya güzel bir kazak ile gerçekten şık olunabilir.

Koyu çiçekli desenler

Eğer doğru renkler seçilirse çiçek desenli kıyafetler yazın da kışın da gerçekten göz alıcı olabilir. Yazın cıvıl cıvıl açık renkli desenleri yerlerini bu kış koyu renkli çiçeklere bırakıyor. Kabanlar, elbiseler, trikolar ve gömleklerin baskın deseni koyu tonlu çiçek desenleri oldu bile. Eşarplar, atkılar ve diğer aksesuarlarda da koyu ve karamsar kış çiçekleri desenleri 2024 kış kış modası trendlerinden biri olacak.

Kargo pantolonlar

Havalı kızların favori trendi 2023 sonbaharında ve 2024 kışında da trend olmaya devam edecek. Kalın kumaştan koyu renk kargo pantolonlar bu kış sokaklarda çokça olacaklar. Ancak beyaz kargo da her zaman olduğu gibi kış aylarının aykırı seçeneği olacak.

Sokakta da business casual

Kim demişki business casual giyim sadece iş yerinde olur diye. 2024 kışında pantolon üzerine blazer ceket ile oldukça havalı ve şık bir görünüm elde edilebilir. Blazer ceket içine giyilecek bol bir gömlek veya triko ve maskülen tarzda bir ayakkabı ile oldukça havalı olacaksınız.

Kısaltılmış ceketler

Kısa bel ceketler bu kışın trendlerinden biri.
Kısa bel ceketler bu kışın trendlerinden biri.

Genelde bu trend hava koşullarına bağlı olarak pek pratik olmayabilir. Ancak doğru havada, doğru zamanda ve doğru yerde size harika bir hava katacaktır. Kısaltılmış bel ceketler dikkatleri belinize çekecektir. Gerek büyük boy, bol kotların üzerine gerekse de yüksek bel bir pantolonun üzerinde güzel bir kombinle muhteşem olacaktır.

 

Gotik tarz yükseliyor

Gotik kıyafetler. korkutucu, tuhaf ve havalı (Edward Berthelot)

Gotik kızlar moda ve trend denince biraz kenarda dururlar. Bunun sebebi birazda bu tarzın biraz korkutucu ve tuhaf görünmesi olabilir belki. Ancak değişiklik ve tarz arayan modacılar koleksiyonlarında artık gotik tarza da yer vermeye başladırlar. Esrarengiz tuhaflık ve punk-rock bu kış çok havalı olacak. Uyumlu bir ceket pantolon kombini göze çarpan kolyeler ve küpeler bağımlılık yaratabilir, dikkat.

Kürklü kabanlar

Gerçi kürklü kabanların modası hiç bir zaman geçmedi. 2024 kış modası yükselen trendlerinden biri de kürklü kabanlar olacak. Gerçek kürke karşıysanız birçok markanın çok sayıda yapay kürklü modeli mevcut. Eğer gardırobunuzda kürklü bir kabanınız yoksa bütçenize uygun bir tanesini mutlaka eklemelisiniz.

Beyaz gömlekler

Değişmeyen bir klasiktir beyaz gömlekler. Masum ancak çekici bir görünüm katan beyaz gömlekler bu kış bol ve büyük düğmeli. Doğru bir kombinle beyaz bir gömlek gerçekten çok şık olacaktır.