Kadın Ruhundan Anlayan Erkek

Kadına kadınlığını hissettiren, nasıl iyi hissettireceğini bilen erkek kadın ruhundan anlayan erkek olarak tanımlanabilir. Ancak çoğu kadın hayatlarındaki veya çevrelerindeki erkeklerin kadın ruhundan anlamadığından şikayet eder. Peki çok mu zor kadın ruhundan anlamak, erkekler açısından? Aslına bakarsanız kadınların istediği şeyler Kaf Dağının ardındaki şeyler değil.

Öncelikle kadın ruhundan anlayan erkek sadece eşini veya sevgilisini iyi hissettiren bir erkek demek değildir. Sözünü ettiğimiz bu erkek sadece hayatındaki özel kadına değil, annesine, kız kardeşine, ninelerine, aile büyüklerine ve sosyal çevresindeki kadınlara da benzer şeyleri hissettiren erkektir. Yani annesine anneliğini, eşine kadınlığını, kız kardeşine  veya kızına iyi şeyler hissettiren bir erkek kadın ruhundan anlayan erkektir. Kuşkusuz bir erkeğin eşiyle veya sevgilisiyle olan ilişkisi ile annesi veya iş arkadaşıyla olan ilişkisinde farklılıklar vardır. Ancak genel anlamda kadın ruhundan anlayan erkek ister annesi olsun, isterse de eşi olsun bir kadını iyi ve rahat hissettiriyorsa o erkek kadın ruhundan anlayan bir erkektir.

Bir erkek ne yapar da kadın ruhundan anlayan bir erkek olur? İşte bunları da aşağıda maddeler halinde sıraladık:

Makalede neler var?

Duygusal yakınlık kurar

Bir kadına sebepsiz yere bir buket çiçek almak, sımsıcak bir şekilde sarılmak, o kadını sarıp sarmalayarak birlikte televizyon seyretmek veya ona bazı sabahlar kahvaltı hazırlamak… Bir kadın duygusal olarak kendine dokunan bir erkek ister. Sadece cinsellik için değil sevdiği ve değer verdiği için bir kadına sarılan, dokunan, hem ruhen hem de fiziki bağlantı kuran bir erkektir kadın ruhundan anlayan erkek.

Güven verir

Ne kadar güçlü olursa olsun bir kadının en önemli ihtiyacı güvendir. Her kadın, oğluna, eşine veya yeğenine veya arkadaşına güvenmek ister. Duyduğu güvenin boşa çıkmayacağını bilir. Özellikle anne, kardeş, eş veya sevgili olan bir kadın bu erkeğin her koşulda elinden geldiği, gücü yetti kadar yanlarında olduğunu bilirler. O erkek sığınacak bir limandır ve hayatın fırtınalı ve dalgalı akışından kendini koruyacağını bilir.

Bir kadın eşine veya sevgilisine tam anlamıyla güvenmelidir. Kendisini aldatmayacağını, kadınlık onurunu zedelemeyeceğini bilir. Kadın ruhundan anlayan bir erkek de bu güveni kadında uyandıran adamdır.

Sahiplenir

Sahiplenme kelimesi çok yanlış anlaşılmaya ve başka anlamlara çekilmeye müsait bir kelimedir. Bir kadını sahiplenmek demek ona ebeveynlik ya da gardiyanlık yapmak demek değildir. Giyimine veya kimlerle görüştüğüne karışmak demek değildir. Bir kadını sahiplenen erkek o kadını özgür bırakır, ona güvenir ve değer verir. Yaptığı işleri, hayallerini destekler, motive eder. Kendince yol göstermeye, konuya başka açılardan bakmasını sağlamaya çalışır. Kadın ruhundan anlayan bir erkek, erkeklik egosu için değil, gerçekten sevdiği için o kadını sahiplenir. Sahiplendiği kadının ruhunu değil, yaptığı şeyleri, hissettiklerini sahiplenir, destek olur ve güven verir. Sahiplenen kadın özgürlüğü kısıtlanmış değil, tam tersi kendini özgür ve güçlü hisseden kadındır. Bunu sağlayan bir erkek tam anlamıyla kadın ruhundan anlayan bir adamdır. Erkekler önemli bir tüyo; hayatındaki kadını sahiplenen bir erkek asla bu kelimeyi kullanmaz.

İyi bir dinleyicidir

Kadınlar kendilerini sabırla dinleyen ve anlamaya çalışan erkeklere bayılırlar. Bu aslında kolay bir şey olmasına rağmen maalesef çoğu erkek bu konuda sabırsız  ve tahammülsüzdür. Kendisini dinleyen, anlattığı şeyle ilgilenen ve sorular sorarak anlamaya çalışan, konu hakkında görüşlerini söyleyen bir erkek gerçekten de kadınlar tarafından çok takdir görür.

Zaman ayırır

Bir erkek hayatındaki kadına ihtiyacı olan zamanı ayırıyorsa bu gerçekten çok değerli bir şeydir. Kadına ilgi göstermek, sohbet etmek, dinlemek veya birlikte herhangi bir şey yapmak, mesela birlikte yürüyüş yapmak o kadına zaman ayırmaktır. Onun işlerine veya yapmak istediklerine destek olmak ve bunun için gereken zamanı ve özeni göstermek çok önemlidir.

Alttan alır

Kadınlar erkeklerden çok daha fazla duygusal varlıklardır. Dolayısıyla bir kadını zaman zaman vereceği duygusal tepkilere aynı şekilde tepki vermeyen bir erkek kadınlar için değerli bir erkektir. Bu hayatta yükü çok fazla olan, kadınların zaman zaman kadınsal kaprisler yapmak veya biraz duygusal bir modda olmaları son derece doğaldır. Bunları anlayışla karşılamak, alttan almak, o kadının başını okşayıp, sırtını sıvazlamak gerçekten bir erkeği çok yücelten davranışlardır.

Özel günleri atlamaz

Ne kadar yoğun bir iş hayatı varsa bile, işi başından aşkın olsa bile yıl dönümleri ve diğer özel günleri asla atlamaz kadın ruhundan anlayan erkek. Kadınlar için pahalı hediyeler veya benzeri şeylerden ziyade hatırlanmak, yanlarında olmasa bile kısa bir mesaj veya kısa bir telefon görüşmesi bile yeter aslında.

Sebepsiz hediyeler alır

Bir kadının ruhunu okşamak veya iyi hissetmesini sağlamak için pahalı hediyelere ve bu hediyeleri vermek için özel bir güne ihtiyaç yoktur. İş dönüşü bir buket çiçek bile o kadına belki de dünyaları verir. Diğer bir önemli nokta hediyenin ne pahada olduğundan çok o hediye için emek harcanması veya akılda kalması önemlidir. Örneğin hayatındaki kadın tv seyrederken dizide gördüğü güzel bir şeyi aklında tutan ve o şeyi arayıp bulan ve getiren erkek gerçekten kadın ruhundan anlayan bir erkektir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir