Yüksek Değerli Erkeğin Özellikleri

Kadına iyi ve değerli hissettiren, mutluluk verebilen bir erkeğin bazı  özellikleri sahip olması gereklidir. Değerli bir kadın olarak sizi değerli hissettirecek değerde bir erkekle birlikte olmayı hak ediyorsunuz. Yüksek değerli erkek derken şöyle bakan, manken gibi giyinen, bol bol iltifat eden ve kadının gönünü nasıl çalacağını bilen erkekten söz etmiyoruz. Elbette şık, zarif, kibar ve karizmatik bir erkek her zaman iyidir, ancak bizim sözünü ettiğimiz erkek başka bir adam.

Peki nedir değerli erkek, yüksek değerli erkeklerin özellikleri nelerdir? Gelin birlikte bakalım, neymiş bu değerli erkeklerin özellikleri.

Öncelikle değerli erkeğin tarifini yapalım. Değerli erkek uzun ve anlamlı bir ilişki yaşayabileceğiniz erkektir. Olgun, kendine ve kadına kadına değer veren bir erkektir bu adam. Böyle bir adam için zaman, duygu ve paylaşım yatırımı yapılır. Dikkat edin lütfen, size iltifat eden, ilgi gösteren veya çeken, hatta aşık olan erkekten söz etmiyoruz, yüksek değerli erkekten söz ediyoruz.

O halde gelin yüksek değere sahip bir erkek nasıl olurmuş, görelim.

Makalede neler var?

Kendisine saygısı olmalıdır

Değerli bir erkeğin önce kendisine saygısı olması lazımdır. Öncelikle kendini sevmeli ve değer vermelidir. Değerli bir erkek kendisi için iyi şeyler istemeli ve bunları yapmalıdır.

Sağlığına dikkat etmelidir. Önüne geleni yememeli, spor yapmalı ve sağlığına dikkat etmelidir. Kendisine saygısı olan ve kendisine dikkat eden bir erkek önce sağlıklı olmayı hedeflemelidir. Aynı zamanda her daim temiz ve şık giyinmesini bilen adamdır. Moda kataloglarından fırlamış mankenlerden, marka ve pahalı kıyafetler giyen bir adamdan bahsetmiyoruz. Temiz, bakımlı ve giyindiğini kendine yakıştırmasını bilen erkekten bahsediyoruz. Giyimine ve kişisel bakımına özen göstermekte te kendine olan saygının göstergelerinden biridir.

Sorumluluk alabilmelidir

Bir erkek sorumluluk alabilmelidir, çok önemlidir bu. Güçlü, adam gibi bir adam kendisinin, işinin, ailesinin, çoluk çocuğunun ve hayatındaki kadının sorumluluğunu almalıdır. Bahaneler üretmemeli, bu sorumlulukları yüklenmeli ve gereğini yerine getirmelidir. Sorumsuzca davranan ve sorumluluklarından kaçan erkeklerden mutlaka uzak durmalısınız. Yoksa böyle bir erkeğe annelik yapmak ve sürekli olarak acı çekmek zorunda kalırsınız. Karar sizin.

Gözden kaçırılmaması gereken başka bir nokta ise bu adam her türlü sorumluluğunu üstlenmiştir ve gereğini yerine getiriyordur ancak sizinle ilgili sorumlulukları almamıştır. Böyle bir durum ise o erkeğin sizinle olan ilişkisine bakış açısını, motivasyonunu ve gelecekle ilgili düşünceleri hakkında ip ucu verebilir. Yüksek değere sahip bir erkek hayatındaki kadının da sorumluluğunu almalıdır.

Gelişime ve değişime açık olmalıdır

Yüksek değerli erkek eğitim düzeyi ne olursa olsun kendini sürekli geliştiren bir adamdır. Sürekli yeni şeyler öğrenmeye gayret etmelidir. Bu öğrenme ve geliştirme süreci hayatın her alanıyla alakalı olabilir. bir hobisi vardır onun hakkında araştırır ve öğrenir, kursa gider dans veya bir müzik enstrümanı çalmasını öğrenir. Üç beş satır şiir ezberler, yeni bir dil öğrenir veya ilgi alanlarına kitapları okur.

Kendini bu şekilde değiştiren erkeğin hayata bakışı ve yaşam felsefesi de gelişir, değişimlere ayak uydurur. Değişimden kastımız her şeyini değiştirip bambaşka bir insan haline gelmesi değildir elbette. Dünyamız hızla değişiyor ve bu değişimlere adapte olup çağın gerisinde kalınmamalıdır. Gelişime ve değişime açık bir erkek yüksek değerli bir erkektir ve buna göre de kadına mülkiyet hakkı değil kendisiyle eşit bir fert gözüyle bakar. Bu erkek değişen dünya ile adapte olan ve ona göre tavır alan erkektir. Başarılı erkekler hayattaki sürprizlere ve değişimlere hızlı çözümler koyan, adapte olan ve değişebilen erkeklerdir.

Kadın doğası gereği gelişmeye açık bir varlıktır. Birlikte olduğu erkeğin gelişmeye açık olmaması ve değişimi yönetememesi uzun soluklu bir ilişkide arızalar çıkaracağı kesindir.

Hayatla barışıktır

Tüm zorluklarına karşın hayata olumlu bakar, iyimser ve neşelidir. Bu zorluklar karşısında yılmaz ve mücadele eder, düşse bile kalkmasını bilir. İyi niyetlidir ve mutlu olmaya çalışır. Bu hayat tabii ki kimse için kolay değildir ve herkesin çok zorda kaldığı dönemleri olabilir. Ancak yenilgiyi kabul etmeyen, şikayet etmeyi ve sızlanmayı fazla uzatmadan tekrar baştan başlamasını bilen bir erkek gerçekten çok değerlidir ve o erkeğin yanında durmak gerekir.

Tutkuludur

Yüksek değerde olan bir erkeğin tutkuları vardır ve aslında yaptığı çoğu şeyi de tutkuyla yapar. Tutkusu olduğu şey her şey olabilir; işi, hobileri, vb. Spor yapmak, şarkı söylemek veya gitar çalmak veya yaptığı iş, ne olursa olsun değerli bir erkeğin tutkuyla yaptığı bir şeyi olmalıdır. Bir erkek bu işi yaparken hayat doluyorsa, gözleri parlıyor ve o işe ruhunu koyuyorsa onu tutkuyla yapıyor demektir. Tutku erkeğin eril enerjisini yükselten bir olgudur. Tutkulu erkek kendini güçlü hisseder ve bunu kadına da hissettirir.

Hedef odaklıdır

Yüksek değerli bir erkek hayatında hedefler koyar ve bunlara ulaşmak için gereken emek ve zamanı harcar. Ortaya konan hedef erkeğin kişisel bir hedefi de olabilir, kadınla birlikte belirlediği bir hedef de olabilir. Böyle bir hedefi olan erkek aynı zamanda bu hedefi gerçekleştirmek için hele ki bunu tutkuyla yapıyorsa, muhteşemdir. Hedefi olan bir erkek hayattan beklentileri olur ve bunları gerçekleştirmek için mücadele eder, emek harcar.

Kadınının düşüncelerini önemser ve dinler

İster karısı olsun, isterse de sevgili olsun yüksek değere sahip bir erkek o kadını dinler, görüşlerini ve düşüncelerini anlamaya çalışır, saygı duyar ve değer verir. O kadının kararlarına saygı duyar. Baskı altına almaz ve duygusal şiddet uygulamaz.

Hayatındaki kadının kendisi veya ortak bir konu hakkındaki tavsiyelerini dinler ve anlamaya çalışır. Kendi düşüncesini uygulasa bile bunun doğru olmadığını anladığı anda inat etmez ve vaz geçer, kadının dediklerini en azından yapmayı dener. Böyle davranan erkek, o kadına değerli hissettirir, o kadının kendisi için önemli olduğunu gösterir.

Para kazanmayı bilmelidir

Burada erkeğin bir kadının tüm ihtiyaçlarını karşılamasından onu yüklenmesinden veya milyonlar kazanmasından bahsetmiyoruz. Anlatmaya çalıştığımız şey, sorumluluk sahibi bir erkeğin kendi şahsi ihtiyaçlarını karşılayabilmesi, ailesini, çoluk çocuğunu kimseye muhtaç etmeden geçindirmesini bilmesidir. Hayatla mücadele edip maddi olarak elinden geldiği kadar para kazanan bir erkek kadına ve ailesine kendilerini güvende hissettirir. tembel ve sorumsuz bir erkek asla değerli bir erkek değildir.

Hele ki bir kadının hayatındaki erkeğin ihtiyaçlarını ve geçimini sağlaması zaten asla kabul edilebilir bir durum değildir ve bunun üzerinde durmuyoruz bile…

O halde sonuç?

Yukarıda saydığımız özelliklerin hepsi önemlidir ve bunların tamamı değerli, olgun bir erkekte olmalıdır. Bunlardan biri bile eksik olsa, o erkek tam olarak değerli bir olamaz. Kritik soru ise şudur; böyle bir erkek var mıdır? Aslında bu bir yolculuktur ve sürekli değerli olmanın ne olduğu bilen ve bu yolda kendini geliştirebilen erkek son derece değerli bir erkektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir