Alfa Erkeği Nasıl Kadınlardan Hoşlanır?

Önceki yazılarımızdan birinden alfa erkeği hakkında bilgiler vermiştik. “Alfa erkeği nedir, nasıl anlaşılır” (Alfa erkeği nedir, nasıl anlaşır, nerelerde bulunur? – KDNCA.COM) yazımızda da da belirttiğimiz gibi özgüveni yüksek alfa erkekleri belirli bir tarzı olan erkeklerdir. Eğer hoşlandığınız ve hayatınızda olmasını istediğiniz erkeğin alfa olduğunu düşünüyorsanız bazı şeylere dikkat etmeniz, bazı ip uçlarını yakalamanız önemlidir. İşte bugün size alfa erkeği nasıl kadınlardan hoşlanır sorusuna ait cevaplar ve bazı ipuçları veriyoruz.

Makalede neler var?

Üslup önemli

Alfa erkeği için karşısındaki kadının üslubu çok önemlidir.  Yani, alfa erkeği nasıl kadınlardan hoşlanır sorusunun cevaplarından biri ne söylediğiniz değil nasıl söylediğinizdir. Alfa erkeği karşısındaki kadının düşüncelerine, aynı fikirde değilse bile önem verir ve dinler. Dolayısıyla kadının söyleyiş tarzı, seçtiği kelimeler önemlidir. Alfa erkekleri paldır küldür konuşan, itici, özensiz veya saldırgan konuşma tarzından kesinlikle hoşlanmazlar. Bu akşam ne yapıyorsun, yemek yiyelim mi ya da sinemaya gidelim mi diye soran alfaya maalesef çok meşgulüm, yoğunum, hiç zamanım yok gibi cevaplar veren bir kadın büyük bir ihtimalle o alfa ile son konuşmasını yapmış olacaktır. Burada kadın belki biraz naz yapmak istiyordur, ki olabilir. Ancak doğru cevap, maalesef bu akşam çok işim var başka zaman, başka gün olsun veya benzeri bir cevaptır. Bu şekilde hem konunun önünü keserek alfanın kesin olarak gitmesini engellemiş olabilir, hem de istediği nazı yapıp 🙂 erkeği tekrar kendisine çıkma teklifi yapması için teşvik etmiş olur.

Esprili ve neşeli kadınlar

Gündelik ve iş hayatın gerginlik ve sıkıcılığını özel hayatlarında istemezler alfa erkekleri. Neşeli ve mizah gücü yüksek kadınlar alfa erkekleri tarafından çekici bulunur. Bu tabii ki sürekli kahkaha atan veya her dakika espri yapan bir kadın değildir. Tam tersi bunu abartan kadın tıpkı negatif ve depresif kadınlar kadar itici gelir alfa erkeğine. Ancak hayata pozitif bakan, gülmeyi seven ve mutlu olmayı becerebilen bir kadın alfa erkeğinin ilgisini çekecektir.

Zamanlama önemli

Aslında bu sadece alfa erkeklerinin değil genelde herkesin karşısındakinden beklediği bir şeydir. Yapacağı şeyi, konuşacağını, söyleyeceğini zamanında yapan, yani başka bir deyişle zamanlaması yanlış olan bir kadın alfa erkeği için asla çekici olmaz. Alfanın sıkıntılı ve gergin olduğu bir anda onu daha da germek, sosyal hayatta olduk olmadık yerlerde gereksiz konuşmalar veya davranışlar alfa erkeğine son derece itici gelir. Alfa erkeği zeki ve akıllı kadınlardan hoşlanır ve sürekli yanlış yerde ve yanlış zamanda uygunsuz davranan bir kadın alfa erkeğine göre akıllı bir kadın değildir.

Kendini geliştiren kadın

Alfa erkeğinin önemli özelliklerinden biri de kendini sürekli geliştirmesidir. Dolayısıyla karşısında kendini geliştiren, kitap okuyan, sanatla veya hobileriyle ilgilenen veya benzer şeyler yapan bir kadın çok çekici gelir alfa erkeğine.

Bakımlı kadın

Kendine bakan, kişisel bakımına zaman ayıran, imkânları ölçüsünde şık giyinen, temiz bir kadın alfa erkeğine cazip gelir. Alfa erkeği kadında görsellik dışında yukarıda belirttiğimiz özelliklere belki de daha çok önem verir. Ancak kendine özen gösteren bir kadın alfa erkeği için görsel güzellikten ziyade başka bir anlam taşır. Kendisine özen gösteren bir kadın, hem kendine hem de çevresine saygısı olan bir kadın demektir. Aslında bu sadece kadın için geçerli değil, erkekler için de geçerli olan bir özelliktir. Kadınlarda erkeklerin aynı şekilde bakım ve özenli olmasını istiyorlar aslında değil mi?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir