Sofìa Jirau, tarihe geçen model

Daha önce New York Moda Haftası‘nda podyuma çıkmıştı, Portoriko’lu manken Sofìa Jirau. Sofìa Jirau diğer mankenlerden farklı, down sendromlu olmasıydı. Şubat 2020’de Newyork’da podyuma çıkan Sofìa Jirau bir anda moda dünyasının dikkatlerini üzerine çekti. Şimdi artık Victoria’s Secret kampanyasının yüzleri arasında yer aldı ve Vogue için poz verdi.

Bir rüya gerçek oldu

1996 doğumlu Sofia, çocukluğundan beri manken olmak ve podyumda yürümek istiyordu. Sofia’nın bu hayaline kayıtsız kalmayan annesi Mimi Gonzále, onu Porto Riko’daki San Juan mankenlik okuluna kaydettirmişti.  Sofia, 2019’da Kelvin Giovannie ve diğer Porto Rikolu tasarımcılar için podyumda çıktığında dikkatleri üzerine çekmiş ve ilgi odağı olmuştu. Ardından Tasarımcı Marisa Santiago tarafından New York Moda Haftasında podyuma çıkartılınca, Sofia’nın rüyaları artık gerçek olmuştu.

Victoria’s Secret’ın down sendromlu ilk modeli

Instagram’da 50 bini aşkın takipçisi bulunan Sofia Jirau, takipçi sayısını her geçen gün arttırıyor. 24 yaşındaki Porto Riko doğumlu model, ünlü Amerikan iç giyim markası Victoria’s Secret’ın yeni koleksiyonu “Love Cloud Collection” da yer alacak. Love Cloud Collection, farklı şekil ve boyutlardaki kadınlar için yepyeni sütyen ve külotlardan oluşan bir karışım içeren bir seri.

Hayallerine çok çalışarak ulaştığını anlatıyor Sofia Jirau; “Hayal ettim, çok çalıştım ve bu rüya gerçek oldu. Sonunda büyük sırrımı söyleyebilirim. Down sendromlu ilk Victoria’s Secret modeliyim!”

Aslında Sofia’nın hikayesi, derinlere kök salmış tüm tabuların ve önyargıların kırılması demekti. Büyük hayallerin, aslında bizlere sınırlarımızı aşma gücü ve cesareti verdiğinin çok güzel bir örneği, değil mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir