Parfüm nasıl kullanılır?

Parfüm nasıl kullanılır? Bu da soru mu demeyin şimdi. Gerçekten de vereceğimiz önerileri dikkate alırsanız parfümünüzü daha bilinçli ve etkili bir şekilde kullanacağınızdan emin olabilirsiniz. Parfümünüzün kalıcı ve hoş bir koku bırakmasını istiyorsanız onu doğru şekilde kullanmanız için size vereceğimiz ipuçlarımız burada.

Koku nereye uygulanır?

Ciltte: Coco Chanel, “Parfüm öpülmek istediğiniz yere sürülmelidir” demiştir. Parfüm öncelikle cilde püskürtülmelidir. Aslında parfüm cilt ile temas ettiğinde tepki verir ve her kişiye kendine özgü ve karakteristik bir koku yayar.

Parfüm, ısı sayesinde de nefes verir. Bunun için vücudun sıcak ve nemli noktalarına ve kalp atışının hissedildiği yerlere uygulanmalıdır: şakaklar, boyun, ense tabanı, diz arkası, meme içi boşluğu, ayak bileklerinde, kulakların arkasında, göbeğin yanında, bileğin iç tarafında. Her darbede parfüm notalarını dışarı verir. Vücudun hareketli bölgeleri olan eklemleri de düşünün: Her hareketinizde etrafınızda hoş kokulu bir iz bırakacaksınız.

Saç üzerinde: Parfümünüzü saçlarınız kısa ise saç çizgisine, uzunsa uçlarına püskürtün.

Kıyafetlerin üzerinde: Elbette, parfümü kıyafetlerde kullanabilirsiniz, ancak gelişigüzel kullanmalısınız. Öncelikle, tüm kumaşların aynı şekilde koku yaymadığını bilmeniz gerekir. Yün, ipek, kaşmir, kadife, pamuk veya keten gibi doğal kumaşlar kokuları mükemmel bir şekilde verirken, sentetik lifli kumaşlarda durum biraz daha farklıdır. Parfümünüzün kokusu daha hızlı etki edecek ancak daha az dayanacaktır. Ayrıca parfümün ipek üzerinde bırakabileceği silinmez lekeleri de unutmayın .

Giysilere parfüm uygularken eteğin etek ucuna, atkıların üzerine, ceketlerin astarına 10 cm uzakta durarak parfümü püskürtebilirsiniz. Eşarplar kokuyu en iyi koruyan giysilerdir.

Bir kumaşa asla birden fazla parfüm püskürtmeyin. Kumaşın cinsine göre başarısız koku karışımları oluşturma ihtimaliniz olduğunu hatırlayın lütfen. Aslında sık sık değiştiriyorsanız, kıyafetlerde parfüm kullanmaktan kaçının, gerek yok çünkü. Cildinizin bıraktığı parfüm kokusu izi yeterli olacaktır.

Ayrıca

Şu tüyoları da bonus olarak sizlere veriyoruz:
– Parfümü önünüze püskürtün ve ardından tüm vücudunuzu saracak olan kokulu bulutun içine girin.
– Çekmecelerin veya çarşafların kokusunu almaktan çekinmeyin.
– İç çamaşırınızın durulama suyuna en sevdiğiniz parfümden birkaç damla dökebilirsiniz.
– En üst düzeyde inceltme: cebinize veya üzerine birkaç damla parfüm serptiğiniz çantanıza bir mendil koyun.

Son olarak parfüm kullanırken lütfen şunları da unutmayın:
Uyumsuz veya aşırı parfüm kokuları hem sizde hem de çevrenizdeki insanlarda mide bulantısına ve baş ağrısına neden olabilir. Bu nedenle, arabanıza binmeden hemen önce veya metro veya otobüse binmeniz gerekiyorsa parfüm kullanmaktan veya hafif bir şekilde kullanın. Böylece etrafınızdakileri boğmamış olursunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir