Kilolu Kadınlar İçin Giyim Önerileri

Pandemi nedeniyle evlere kapanmaktan dolayısıyla genelde hepimiz kilo aldık ve bu canımızı oldukça fazla sıkmaya başladı. Pandeminin etkisini kaybetmeye başlayacağını umduğumuz 2021 yazına hazır olmak istiyoruz. Bir taraftan aldığımız kiloları vermeye çalışırken diğer taraftan da ne giyeceğimizi kara kara düşünmeye başladık. Ayrıca pandemi nedeniyle değil genelde de kilo birisi olabiliriz. Bunların hiç biri önemli değil ve bunların hiç biri bizi kötü hissettirmemeli.

Her ne sebepten olursa olsun kilolu kadınlarda kendine yakışanı giyebilir ve kendini iyi hissedebilir. Bunu sağlamak ise hiç te zor değil. Sizlere vereceğimiz birkaç öneri ile ne kadar kilolu olursanız olun, kendinizi çok daha iyi hissedeceğinizden eminiz.

Makalede neler var?

Paçalı kıyafetleri giyin

Uzun veya kısa, elbise veya etek fark etmez, paçalı yani vücudu saran değil de armut biçiminde olan veya aşağıya doğru genişleyen kıyafetleri tercih etmelisiniz. Özellikle alt karın ve bacaklarda, basenlerde genişlik ve kilo varsa paçalı kıyafetleri tercih edin. Zaten 2021 yaz trendlerinden birisi de aşağıya doğru genişleten pantolon veya eteklerle, bol kesimli, vücudu sarmayan ve rahat edeceğiniz elbise, pantolon veya etekleri giyin.

 Uygun iç çamaşırları giyin

İç çamaşırlarınız bedeninize uygun olsun. Dar ve sıkan külot ve sutyen görüntü olarak sizi çok daha fazla gösterecektir. Kilot seçiminiz mutlaka yüksek bel olmalı, düşük bel değil. Yüksel bel kilot fazla kilolarınızı toparlayacaktır. Hatta korse özelliği yüksel bel kilotlar kilolu kadınlar için en iyisidir.

Kendinizle barışık olun ve dar giyinmekten çekinmeyin

Burada dar giyinmekten kastımız sizi sımsıkı kavrayan ve daracık gelen kıyafetlerden bahsetmiyoruz. Gereğinden fazla bol giyinmek ve bunu sürekli hale getirmek insanların sizi hep aynı şekilde hatırlamasına yarayacaktır o kadar. Üzerinize tam oturan ve vücudunuzun hatlarını ortaya çıkartan dar kesim kıyafetler hem sizi hem de vücudunuzu daha rahat ve iyi hissettirecektir.

Bu sizin vücudunuz ve onu sevin. Giyinmesini bildikten sonra her kadına her şey yakışır.

Emin olun ki dar kesim ancak aşağıya doğru genişleyen bir pantolon kesinlikle iyi duracaktır, hele ki uzun boylu bir kadınsanız.

Etek giyinmekten korkmayın

Kilolu kadınların etek giymemek gibi bir takıntıları vardır. Bu o kadar yanlış bir kanıdır ki! Etek karın, basen, kalça ve bacaktaki fazlalıkları kapatmak için biçilmiş kaftandır oysaki. Burada ki püf noktası etek boyunun ya diz üstü, yani mini olması veya diz altı olmasıdır. Bu tercihi boyunuza göre yapabilirsiniz. Kısa boylu iseniz diz altı eteği değil diz üstü eteği öneririz.

Belinizi saklamayın

Tam tersi ortaya çıkartın. Öncelikli tercihiniz yüksel bel pantalon, etek ve şort olmalı. belinizi fazla sıkmayan ve onu ortaya çıkartan bir kemer harika duracaktır, emin olun.

Uzun tişört veya gömleği kalçanızı kapatacak diye dışarıda bırakmayın, tam tersi etek veya pantolonunuzun içine sokun. Bu belinizi ortaya çıkartacak olup vücudunuzu daha güzel ve kıvrımlı gösterecektir.

Desenli değil, tek renk giyin

Tek renkli kıyafetler ki bunundan kastımız mümkünse pantolonun da gömlek veya tişörtün de aynı renk veya tonlarında olmasıdır. Enine çizgili desenli veya tonlu kıyafetleri hiç dikkate bile almıyoruz.

Dirsek boy kol giyin

Omuzda veya bilekte kol boyu yerine dirsekte biten kol boyu kilo kadınlarda daha uygun olacaktır. Hem kol arkasından sarkan etleri saklayacak hem de dirsekten aşağısını boş bırakarak kollarınızın daha uzun ve ince görünmesini sağlayacaktır.

Şunu asla aklınızdan çıkartmayın; kilolu olmak demek vücudunun güzel olmaması demek değildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir