Her Kadınında Olması Gereken Ayakkabılar

Ayakkabı gerek sağlığımız için gerekse de giyim tarzımızı destekleyen en önemli parçalardan biridir. Ayaklarımızı koruyan ve ayak sağlığına direkt etki eden ayakkabılar, aynı zamanda kıyafet bütünlüğünün de birer parçasıdır. Çok önemli bir kıyafet ve aksesuar parçası olan ayakkabı modeli seçimi de en az ayakkabının niteliği kadar önemlidir. Ancak öyle ayakkabılar vardır ki mutlaka dolabımızda bulunması gereken, olmazsa olmaz modeller. Bunlar tabiri caizse hayat kurtaran gibidir. Mutlaka bulundurulması gereken bu ayakkabı modellerinin neler olduğunu sizler için belirledik.

Makalede neler var?

Koşu ayakkabısı

Spor yapmak ve fit olmak neden önemli, artık üzerine konuşmaya değmez bile. Herkes sporun sağlık verdiğini ve aynı zamanda güzel ve fit bir vücutla da bir kadına her istediğini giyinme özgürlüğünü verdiğini biliyor. Dolabınızda olması gereken bir çift spor ayakkabısının mümkün olduğu kadar rahat ve kaliteli olması önemlidir. Spor ayakkabılarınızın, ayaklarınızın sağlığı için hava geçirgenliği olan bir model olması özellikle önemlidir. Spor ayakkabısını koşarken, yürüyüş yaparken veya spor salonunda kullanacağınız gibi gündelik hayatınızda da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Beyaz spor ayakkabısı

Bir çift beyaz spor ayakkabısı oldukça şık ve rahat bir seçimdir.

Koşu ayakkabısı yanında bir çift de beyaz spor ayakkabısı mutlaka dolabınızda bulunsun. Beyaz spor ayakkabılarının kotların, elbiselerin, taytların veya şortların altına kullanımı artık günümüz trendlerinden biridir.

Babet ayakkabı

Her kadınında olması gereken ayakkabılardan biri de bir çift babettir. İşte, gündelik hayatta veya resmi bir ortamda her türlü kıyafetin altına rahatlıkla kombinlecek bir modeldir babet ayakkabılar. Dolabınızda tek bir çift babet olacaksa, siyah renk tercih edilmelidir.

Siyah stiletto

Bir çift ince ve yüksek topuklu, sivri burunlu yani bir çift stiletto bir kadının mutlaka dolabında olması gereken bir modeldir. Stiletto için siyah tercih edilebiliniz, çünkü siyahın uymayacağı kıyafet veya ortam nerdeyse yok gibidir. Kadını seksi ve bir o kadar da şık gösteren stilettolar şık bir elbiseyle, kot pantolonun altına veya abiyelerin hatta şortlarla bile kombinlenebilir. Stilettonun tek dezavantajı yüksek topuklar nedeniyle uzun süre boyunca ayakta kalmak veya yürümek zorunda iseniz yorucu olabileceğidir.

Siyah oxford ayakkabı

Siyah bir oxford ayakkabı harika bir seçimdir.

Genel olarak erkek ayakkabısı olarak algılansa da unisex oxford ayakkabıları kadınlar için de oldukça şık ve kullanışlı bir modeldir. Beyaz gömlekle, ceketle kombinlenmiş kotların veya klasik pantolonların altında oldukça şık duran bir seçimdir bir çift siyah oxford ayakkabı.

Bilekte biten botlar

Bituler yani bilekte biten botlar mutlaka her kadının ayakkabı dolabında olması gereken modellerden biridir. Genelde kışlık olarak düşünülen bituler aslında çoğu ortamda kullanılan, şık ve rahat bir modeldir. Yazlık şortlar veya eteklerin altına da buti kullanımı son yıllarda trend olan bir kullanım tarzıdır. Buti kullanımında dikkat edilecek en önemli nokta bacak boyuna göre buti kullanılmalıdır. Yani bacakları kısa veya ortalama olan bir kadın etek, elbise veya şort altı yerine dar pantolonlarla veya taytlarla rahatlıkla kullanabilirler. Eğer butinizi gündelik olarak ta kullanacaksanız nispeten daha kısa topuklu butileri tercih etmelisiniz.

Uzun bir çizme

Kışın hayatınızı kurtaracak bir model. Rahat, ve kaliteli bir deri çizme hem yıllarca kullanabileceğiniz hem de taytlarlar, kotlarla veya dar pantolonlarla, uzun veya mini eteklerle kombinleyeceğiniz bir modeldir. Eğer bir çift uzun çizmeniz olacaksa tercihiniz her kıyafete ve renge uyabilen siyah renk olmalıdır.

Mantar topuklu açık ayakkabı

Yazın neredeyse her kıyafetin altında oldukça şık duran, kullanışlı ve rahat bir mantar topuklu ayakkabı dolabımızda olması gereken bir modeldir. Platform boyutlu mantar topuklu açık bir yazlık ayakkabı, rahat kullanımı dışında ayrıca seksi görünmek isteyen kadınların da tercih ettiği bir modeldir.

Terlikler

Neredeyse tüm yazı geçirebileceğiniz bir terlik mutlaka her kadında bulunması gereken bir modeldir. Bantlı, parmak arası veya topuklu veya düz tabanlı, o kadar çok terlik modeli var ki… Tercihinize göre seçeceğiniz bir terlik aynı zamanda şorttan elbise altına kadar nerdeyse her kıyafetle kombinlenen bir modeldir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir