Duayen tiyatrocu Rasim Öztekin hayatını kaybetti

Tiyatro ve sinema oyuncusu Rasim Öztekin geçirdiği kalp krizi nedeniyle tedavi gördüğü İstanbul Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bugün hayata gözlerini yumdu. 62 yaşındaki sanatçı dün geçirdiği kalp krizi sonucu önce Beykoz Devlet Hastanesi’ne kaldırılmış ve duran kalbi yapılan müdahale ile tekrar atmaya başlamıştı. Sevk edildiği Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavisine devam edilmesine rağmen hayata tutunamayan ünlü sanatçı maalesef kurtarılamadı.

1959 yılında İstanbul’da doğan Rasim Öztekin, Galatasaray Lisesi ve ardından İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Basın Yayın Yüksek Okulu’nda eğitimini tamamlamış, 1977 yılında ise tiyatro oyunculuğuna başlamıştı. Tiyatro oyunculuğunun yanında sinema ve dizi filmler de rol alan usta sanatçı aynı zamanda tv program yazarlığı ile gazete köşe yazarlığı da yapmıştı.

Geleneksel Türk tiyatrosunun en önemli simgelerinden olan kavuğu Ferhan Şensoy’dan devralan Öztekin, 20 Eylül 2020’de Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nda düzenlenen törenle Şevket Çoruh’a devretmişti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’da, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile “Dizi, tiyatro ve sinema oyuncusu Rasim Öztekin, geçirdiği kalp rahatsızlığından sonra, Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanemizde yapılan bütün müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Televizyon olan her evde aileden biriydi. Başımız sağ olsun” dedi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir