Filenin Sultanları Avrupa üçüncüsü oldu

A Milli Kadın Voleybol Takımımız, Avrupa Şampiyonası üçüncülük maçında Hollanda’yı mağlup ederek üçüncüsü oldu. CEV Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonasında yarı finalde Sırbistan’a kaybeden Filenin Sultanları üçüncülük maçında Hollanda’nın rakibi oldu. Daha önce grup maçlarında da set vermeden yendiğimiz Hollanda’yı bir kez daha mağlup eden A Milli Kadın Voleybol Takımımız  Avrupa üçüncüsü oldu.

Hollanda karşısında oldukça etkili bir oyun ortaya koyan Filenin Sultanları set vermeden rakibini yendi. İlk seti 25-20, ikinci seti ise 25-19 kazanan ‘Filenin Sultanları, üçüncü sete tutuk başlasa da son seti 25-23 alarak Hollanda’yı mağlup etmeyi başardı.

Turnuva boyunca oldukça iyi bir performans sergileyen ve etkili oyunlar ortaya koyan Filenin Sultanları yarı finale kadar sadece iki set vererek geldiler.

Romanya’da oynana grup maçlarında Romanya, İsveç, Finlandiya, Hollanda ve Ukrayna’yı mağlup eden Filenin Sultanları grup maçlarında sadece Romanya’ya set verdi. Son 16 için Çekya’nın rakibi olan milli takımımız, Çekya’yı da 3-1 yenerek yarı finalde Sırbistan’ın rakibi oldu.

Ancak yarı finalde ev sahibi Sırbistan’a mağlup olan Filenin sultanları final şansını kaybederek Hollanda karşısına üçüncülük maçı için çıktılar. Üçüncülük maçında da Hollanda’yı bir kez daha set vermeden geçmeyi başaran Filenin Sultanları Avrupa üçüncüsü oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir