Cinsel haz nasıl artırılır: Size bu işin 9 sırrını veriyoruz

Kadının cinsel zevk mekanizmaları sanıldığı kadar karmaşık ve gizemli değildir. Kadın cinselliğinin sırrı nedir? Bunun bir sırrı yok aslında; sadece vücudunuzu iyi tanımak, size neyin zevk verdiğini bilmek ve bazı tekniklerde ustalaşmak gerekiyor, o kadar.

Cinsellikte zevki artırmak, dolu dizgin orgazma koşmak anlamına gelmez. Bir kere bu noktada anlaşalım. Aslında herkes sadece kendi hazzından sorumludur ve bunun kontrolünü yine kendisi ele almalıdır. Partnerinizle birbirinizi ne kadar çok tanırsanız o kadar kendinize güvenir ve seksten o kadar haz alırsınız. Aslında bu sadece cinsellikte değil, ilişkinin her alanında yani hayatın ta kendisi için de geçerli değil midir? Bu şekilde ön sevişmeden başlayarak partnerinizle birlikte seksten büyük haz almaya başlayacaksınız. Ön sevişme iki sevgili arasındaki ilişkide temel bir rol oynayan çok önemli bir unsurdur. Ön sevişmenin ne olduğu ve nasıl olması gerektiği konusunu ayrıca başka bir yazıda ele alacağız.

Cinsel hazzın nasıl arttırılabileceğine ilişkin aşağıda yer alan dokuz ip ucunu takip ederek hem sizin hem de partnerinizin zevk bulutları üzerinde çıkacağına garanti veriyoruz.

İp ucu 1: Venüs Tepesi, fethedilecek bir yer
Durun heyecanlanmayın, uzaya, Venüs’e falan gittiğimiz yok. Bu şiirsel ad, göbeğin hemen altında başlayan ve klitorise doğru inen, kasık kemiğinin üzerinde bulunan bölgedeki yağ tepeciğini ifade eder. Kadınlarda bu bölge oldukça belirgindir. Bu bölge cildinde çok fazla sinir vardır. Eh artık buradan da Venüs Tepesini okşamaların ve öpücüklerin neden çok fazla zevk verdiği sanırız anlaşılır. Ayrıca erkeklere de buradan bir tiyo vermiş olduk.

İp ucu 2: Perine, zevkin sadık müttefiki
Belki bilmiyor olabilirsiniz, ancak perine seks hayatımızın anahtarıdır. Bu karmaşık kas vajina, üretra (penis ucu ile mesane arasındaki idrar borusu) ve anüsü çevreler ve fonksiyonu sürekli idrara çıkmayı önlememize yardımcı olmasıdır. Perine aynı zamanda pelvik kaslarının da önemli destek yerlerinden biridir. Bu kaslar ne kadar güçlü olursa penetrasyon sırasında penisi o kadar iyi “sıkıştırır” ve hisleri daha güçlü hale getirir. Kasılma gevşetme egzersizleri perineyi güçlendirerek daha verimli hale getirecektir. Ofiste çalışırken, evde veya seyahat ederken basit düzenli egzersizlerle perineyi mutlaka geliştirmelisiniz. Perine ile birlikte pelvik kaslarının da egzersizlerle geliştirilmesi ayrıca tavsiye edilir.

İp ucu 3: Nefes al, nefes ver
Gerçek bir seks hazzı için nefes kontrolünü bilmek önemlidir. Yavaş ve derin nefes aldığınızda pelvik taban kaslarını gevşetir ve nefes verdiğinizde ise kasarsınız. Bu şekilde alınıp verilen nefes bedensel enerjiyi ve cinsel isteği artırır.

İp ucu 4: Doğru besinlerlerle dopamin üretimi
Sebzeler ve meyveler sadece formda ve sağlıklı kalmanıza yardımcı olmaz, aynı zamanda libidoyu arttıran dopamin adlı kimyasalın vücut tarafından daha da fazla üretilmesini destekler. Brokoli, portakal veya domates gibi besinler C vitamini içerir. C vitamini hem vücut bağışıklığına destek olur hem de libidoyu da artıran bir zevk molekülü olan dopamin üretimine etki eder. Badem, yumurta, çilek, somon balığı, bitter çikolata, kırmızı pancar, karpuz ve kabak çekirdeği vücudun dopamin üretimi için diğer harika besinlerdir.

İp ucu 5: Çifte uyarım
Bazı pozisyonlar (mesela misyoner pozisyonu gibi) vajinayı ve klitorisi aynı anda uyardığı için kadınların yüksek düzeyde haz almalarını sağlar. Ancak dogy pozisyonunda veya ayakta sevişirken misyoner pozisyonunun aksine erkeğin pubisi ile kadının klitorisi arasında hiçbir temas yoktur. Fakat partnerinizin bu sihirli noktayı uyarmak ve böylece size daha fazla zevk vererek zirveye çıkartması için serbest ellerini kullanmasına engel değildir. Çifte uyarılmanın sizi harika hissettireceğine emin olun. Yani erkekler sözümüz size; bunu sakın unutmayın!

İp ucu 6: Epilasyon
Çıplak tenin okşanmalar ve dokunmaya karşı hassasiyeti herkesin malumudur. Tüysüz bir ten dokunsal zevki daha da yoğunlaştırabilir. İlaveten kendinizi çok daha seksi ve çok daha hafif hissedeceksiniz, ki  bu da işin bonusu olacaktır. Yani cilt bakımı ihmale gelmez.

İpucu 7: Isının gücünü keşfedin
Isı cinsel organlara kan akışını artırır ve hızlandırır. Kan akışı arttıkça vajina daha kayganlaşır, dokular daha hassaslaşır. O zaman tabii ki orgazm daha güçlü, haz ve zevk çok daha yoğun hale gelir. Sıcak bir banyo yapmak, ortam sıcaklığını yükseltmek, ılık ıslak bir eldiven kullanmak ve hatta seksten hemen önce doğru noktalara sıcak su şişesi koymak veya bunları kullanarak mesaj yapmak çok işe yarayacaktır.

İp ucu 8: Aşkın ve hazzın kokuları
Kokular ilk çağlardan beri cinsel istek ve hazzı artırmak için kullanılmıştır. Bazıları sakin, bazıları ise uyarıcı ve heyecan vericidir. Örneğin, Endonezya kökenli yılang-yılang yağı gevşetip cinsel uyarıyı arttırırken, sandal ağacı bir afrodizyak olarak coşkuyu tetikler. Bu yüzden zevki artırmak için yasemin, tarçın, elma gibi kokuları yatak odanıza yaymaktan geri durmayın.

İp ucu 9: Şehvetli molalar
Penetrasyon sırasında veya mastürbasyon sırasında, tüm uyaranları orgazmdan hemen önce durdursanız ve sonra devam ederseniz haz fazlasıyla artar. Birkaç saniye bekleyin ve mastuürbasyona veya penetrasyona devam edin. Bunu bir kaç kere tekrarlayın. Orgazmınızın çok daha da yoğun olacağını göreceksiniz.