Güzellik uzmanı Canan Ayan Sönmez sizler için iğnesiz dudak dolgusunu anlatıyor

Selamlar,

Ben güzellik uzmanınız Canan Ayan Sönmez. Hanımların en çok merak edip bana en çok sordukları soruları derleyerek sizlere güzellik & bakım konularında bilgi ve ipuçları vermek üzere, Kdnca.com da sizlerleyim.
Bu yazımda, çok merak edilen iğnesiz dudak dolgusu tekniği hakkında kısaca bilgi vereceğim.

İğnesiz dudak dolgusu, hyaluropen isimli bir kalemle orta ya da düşük yoğunlukta dolgunun basınç yolu ile dudağa verildiği bir yöntemdir. İğneyle yapılan dolguya oranla çok daha konforlu ve acısız bir yöntemidir. Ucunda yalnızca küçük bir delik olan şırıngası, dudağa yaslanır ve ayarlanan dozda dolgu dudağa verilerek, milim milim tasarım yapılır.

İğneli dolguya oranla daha az olmakla birlikte, bünyeye göre bir miktar ödem, morluk olabilir; bu ödem 4-5 gün içerisinde dağılır (Bol su içmek bu süreci hızlandıracaktır).

İşlem öncesi topikal krem ile uyuşturarak işlem gerçekleştirilir ve oldukça konforlu geçer.
Aynı iğneli dolguda olduğu gibi bu işlemde de dolgu içeriğinin sağlıklı ve dudakla kaynaşabilir olması çok önemlidir.

Metabolizma ve dolgu yoğunluğuna göre değişmekle birlikte ortalama 9 ay kullanılabilir.

Dolgu maddesinin bilinen herhangi bir yan etkisi olmamasına rağmen, gebelerde ve emziren annelerde dolgu uygulaması önerilmemektedir. Pıhtılaşma bozukluğu olanlarda (Hemofili) uygulama alanında kanama oluşabileceğinden dolgu önerilmez. Kanser tedavisi görüp hastalığı yenenler en erken 6 ay sonra işlem yaptırabilir.

Peki iğnesiz dudak dolgusu yaptırmaya karar verirsek nelere dikkat etmeliyiz?

1. Uygulamayı yapacak merkezin hangi dolguyu kullandığını sorup bilgi almanız faydalı olacaktır.

2. Gideceğiniz merkezin önceki işlerini mutlaka inceleyin. Doğal mı yoksa gösterişli bir sonuç mu istiyorsunuz ona karar verdikten sonra uygulayıcının tasarım tarzının sizin beklentinizle örtüşüp örtüşmediğinden emin olun.

Ben dolgun ve doğal sonuçları tercih ediyor, danışanlarımı da abartısız ve dolgu olduğu belli olmadan dolgunlaşan dudaklara yönlendiriyorum. Fikir olması açısından örnek işlerimden ekliyorum.

İgnesiz dudak dolgusu

3. Gideceğiniz merkez ya da kliniğin kontrol seansı olup olmadığını önceden sorgulayın, asimetri olması durumunda herhangi bir bedel almadan bunu düzelteceklerinden emin olun.

4. Özellikle ilk dudak dolgunuzda, dudağın dolgu ile tanışma sürecinde metabolizmanıza göre ödem & morluk az ya da yoğun olabilir. (Yüksek olasılıkla sonraki işlemlerde travma daha az olacaktır) Bu nedenle önemli toplantı ya da özel bir randevunun bir gün öncesinde işlem yaptırmamayı tercih edebilirsiniz. İşlem sonrası 4-5 gün kadar ödem dağılma ve dolgu oturma süreci olduğundan dudağın tasarlanmış halini 1 hafta sonrasında tam olarak görebilirsiniz.

5. İşlemin menstural döneme denk gelmesi ödem ve morluk riskini arttırır ve işlemi daha fazla hissetmenize neden olur.

6. Ödemleri dağıtmak ya da şekil vermek için masaj önerilirse dudağı çok sıkıştırmadan yapmaya özen gösterin, zira dolgunun sıkışmasını değil, dağılıp dudakla kaynaşmasını istiyoruz.

Sizlerin de iğnesiz dudak dolgusu hakkında merak ettikleriniz varsa sorularınızı bekliyorum.
Sevgiler…

Canan Ayan Sönmez’in internet sitesine ve Instagram hesabına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

 

[contact-form][contact-field label=”İsim” type=”name” required=”true” /][contact-field label=”E-posta” type=”email” required=”true” /][contact-field label=”İnternet sitesi” type=”url” /][contact-field label=”Mesaj” type=”textarea” /][/contact-form]

 

Bir cevap yazın

Bize mesaj gönderin
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabiliriz?