Haftalık Burç Yorumları: 18-24 Ekim Haftası

Haftalık burç yorumlarında bu hafta, 18 Ekim’den itibaren Merkür ve Jüpiter düzelmesi ağırlıklı olacak. Bu ne demektir? Gökyüzü olumlu enerji vermeye başlayacak ve bazı güzel gelişme ve fırsatların olacağı, şanslı bir döneme girileceği demektir. Böylece yazın ağırdan alınan, sürüncemede kalan işlerimiz ve konularımız hızlanmaya başlayacak, kararlar verip sonuçlarını almaya başlayacağız. Bu hafta iletişim, iş ve kariyer, seyahat, hukuk ve eğitim konularında eyleme geçmeye başlayacağız.

20 Ekim Çarşamba gününde ise, akşam üstü Koç Burcunda bir dolunay gerçekleşiyor olacak. Bu ise Ekim ayı başından özellikle de 6 Ekim’den itibaren yaptığımız şeylerin sonuçlarını görmeye başlayacağız demektir.

Hafta ortasından hafta sonu bitene kadar Mars ve Plüton birbirlerine ters açı yapacakları için sıkıntılı durumlar ortaya çıkabilir. Çatışmalar ve mücadeleler, kızgınlıklar olabilir. Askeri ve siyasi hareketlilikler, doğa olayları -özellikle yer hareketleri- terör ve şiddet hareketleri, sosyal çalkantılar ve finansal sıkıntılar gibi olumsuzluklar olabilir. Dikkatli ve tedbirli olmakta fayda var.

Bu günlerde özellikle sinirlere hakim olmakta ve sakin kalmakta fayda var. Sosyal medyada, sosyal alanlarda ve kalabalıklarda çatışma ve gerginliklere girmemeye özen göstermeliyiz. Çok küçük bir gerginliğin oldukça büyük olaylara sebebiyet verebileceği bir haftadayız. Gerek aile ve yakın çevrede gerekse de sosyal hayatta üzücü olaylar yaşamamak ve ipleri kopma noktasına getirmemek için empati kurmak ve anlık kararlar almamak, fevri davranışlar yerine sakin ve sabırlı davranmak çok çok önemli olacak.

Koç Burcu liderlik demek olduğu için sakin olmak, düşünerek ve değerlendirmeler yaparak adımlar atmak, bu dolunayın olumsuzluklarını tersine çevirebilir. Jüpiter’in ve Merkür’ün düzeldiği bir hafta başı olacak. Bu nedenle özellikle Jüpiter’in düzelmesi ile birlikte iş ve kariyer, finansal konularda şansların ve fırsatların bol olduğu bir dönem olacak. Bu güzel dönem yıl sonuna kadar devam edecek.

Koç ve yükselen Koç

Koçlar için bu hafta çok hareketli olacak. Pazartesi öğlen itibariyle ay Koç Burcuna geçecek ve yine bu hafta Koç Burcunda dolunay gerçekleşmesi olacak. Özellikle çarşamba gününden itibaren önemli konularda ve ilişkilerinizde aceleci ve agresif tavırlar sergileyebilirsiniz, lütfen dikkatli olun. Ani ve acele kararlar almalı ve düşünerek hareket edilmelidir. Merkür’ün de yardımıyla iş ve kariyer, aşk ve diğer ikili ilişkiler ve ortaklılar ile sözleşmeler için alacağınız acele olmayan ve dikkatli kararlar sizi olumlu olarak etkileyecektir. Sağlıkta özellikle baş ve bel bölgelerine dikkat edilmeli, kazalara karşı tedbirli olunmalıdır. Tedaviler ve ilaç alımları aksatılmamalıdır.

Boğa ve yükselen Boğa

Merkür ve Jüpiter’in düzelmesiyle birlikte bu hafta iş, aşk, para ve sağlık durumlarınızda olumlu gelişmeler görülebilir. Yılın sonuna kadar kariyer ve iş alanlarında fırsatlar ve yeni gelişmelerin olacağı, öne çıkabileceğiniz bir dönem başlayacak. Koç Burcunda gerçekleşecek olan dolunay nedeniyle geçmişten kalan konularda acele ve ani kararlar alınmamalı, dikkatli adımlar atılmalıdır. İkili ilişkilerde gerginlikler ve çatışmalar olabilir, dikkat. Bu anlarda sakin kalmakta fayda var. Baş bölgesini koruyarak ve devam eden tedavi ilaçlarınızı aksatmayarak sağlığınıza da dikkat edin.

İkizler ve yükselen İkizler

Pazartesi itibariyle düzelen Merkür ve Jüpiter ile kalan işlerinize konsantre olacaksınız. Kısa dönemli iş planları yapacak ve uygulamaya koyacaksınız. Bu hafta aşk, sağlık ve iş konuları iyi gidecek. Ancak parasal konularda sıkıntılar yaşanabilir. Bu hafta işlerinize, hobilerinize, kişisel gelişiminize, eğitime ve çocuklarınıza zaman ayırabileceksiniz. İş ve kariyer alanlarında, diğer insanlarla olumlu iletişim kurarak şanslı olacağınız bir dönem başlıyor. Çarşamba günü başlayacak dolunayın etkisi ile özellikle arkadaşlarınızla ve sosyal çevrenizle olan ilişkilerde gerginlikler olabilir. İkili ilişkilerde sakin ve dikkatli davranarak gerginlik ve sıkıntıları kolaylıkla atlatabilirsiniz.

Yengeç ve yükselen yengeç

Hafta başından itibaren iş ve kariyer alanlarınıza yoğunlaşacaksınız. Yine bu alanlarda olumlu haberler alabilirsiniz. Çarşamba günü gerçekleşecek olan dolunay ile iş ve kariyer alanlarında alacağınız kararlar ile oldukça güzel ve şanslı bir döneme girebilirsiniz. Ancak aceleci ve ani kararlar almamak şartı ile. İkili ilişkilerde kalabalık ortamlarda gerginlikler ve çatışmalar, kavgalar yaşayabilirsiniz. Sakin ve dikkatli olmakta fayda var. Ev ve emlak değiştirme, yeni yerlere yerleşme gibi konularda da dikkatli davranmak şartıyla güzel gelişmeler olabilir. Finansal konularda ise sıkıntıların biteceği ve yıl sonuna kadar oldukça şanslı bir dönem yaşayacaksınız. Hafta sonu aşk alanında keyifli olacaksınız.

Aslan ve yükselen Aslan

Hafta başı iş ve kariyer alanında haberler alabilirsiniz. Hafta ortası yaşanacak olan dolunay ile küçük konular yerine daha büyük ve önemli konularla uğraşmak isteyeceksiniz. Bu dönem daha cesur ve atak olup kendinizi gösterme arzusunda olacaksınız. İş ve kariyer, aşk veya ortaklıklar alanlarındaki ilişkilerde güzel ve şanslı bir döneme giriyorsunuz. Yıl sonuna kadar devam edecek bu dönemde fırsatları değerlendirmek iyi olacaktır. Bununla beraber, iş ve kariyer, hukuk konuları ile iş seyahatlerine acele ve ani kararlar vererek başlamayın. Dikkatlice ve etraflıca düşünerek kararlar alın. Yakın çevrenizdeki kişilerin yaşadıkları olumsuzlukların içine çekilebilirsiniz, dikkatli olmakta fayda var. Cuma günü ise gerginlikler ve tartışmalar olabilir, sakin olmaya çalışın. Hafta sonu ev ve aile konularıyla ilgileneceksiniz. Bu konular yaklaşık bir ay kadar devam edecek.

Başak ve yükselen Başak

Hafta başından itibaren kendinizi güçlü, lider ve organize eden biri olarak göreceksiniz. Hafta ortası gerçekleşecek dolunay ile finansal konular gündeme gelebilir. Finansal konularda dengeli davranmak ve acele kararlar alıp düşünmeden uygulamaya geçirmemeniz gereken, dikkatli olmanızı gerektiren günler olacak. Ancak Merkür ve Jüpiter’in düzelmeye başlaması ile birlikte finansal konularda olumlu gelişmeler olacaktır. Sadece adımlarınızı ve kararlarınızı düşünerek, aceleye getirmeden atın ve alın. Bu haftadan itibaren yıl sonuna kadar iş ve kariyer alanlarında da olumlu gelişmeler olacaktır. Aynı şekilde sağlığınızda daha iyiye doğru gidecek. Hafta sonu ise ailenizle ve yakın çevrenizle sıcak ve samimi bir ilişki içinde olacaksınız.

Terazi ve yükselen Terazi

Hafta başı Jüpiter ve Merkür’ün düzelmeye başlamasıyla geçmişten kalan yanlışlıkların ve sürüncemede olan konularınızda rahatlamaya başlayacaksınız.  İş ve kariyer konularındaki kafa karışıklığınız devam edecek. Ancak özellikle hafta ortasından itibaren ani ve acele kararlar almamalı, dikkatli hareket etmelisiniz. Hafta ortası meydana gelecek dolunay ile birlikte ilişkiler ve aşk konularında gerginlikler veya bazı şeyleri gözden geçirmeler olabilir. Sakin ve mantıklı kalmakta ve anlık kararlar almamakta fayda var. Yine bu dolunay ile ev, aile ve yakın çevre ile olan ilişki ve işlerde sıkıntılı anlar olabilir. Diğer konularda olduğu gibi bu alanda da dikkatli ve sakin adımlar atmalısınız. Yılın sonuna kadar aşk, aile ve özellikle çocuklar, yaratıcı konular üzerinde güzel ve keyifli günleriniz olacak.

Akrep ve yükselen Akrep

Hafta başı alacağınız haberlerle birlikte hafta ortasına kadar yüksek bir iş temposuna gireceksiniz. Çarşamba günü meydana gelen dolunayla birlikte, sürüncemede olan konularınız sonuçlanmaya başlayacak. Bu esnada liderlik ve öne çıkma isteğinizi biraz bastırıp, empati ve ince düşünme ile gerginlik veya olumsuzlukları engelleyebilirsiniz. Aile ve yakın çevrenizden bazı kişilerle ipleri koparma noktasına gelebilirsiniz. Empati yaparak ve sakin kalarak, anlık kararlar almayarak bu olumsuzlukları kolaylıkla aşabilirsiniz. Sağlık alanında özellikle baş ve bel bölgeleriyle ilgili sıkıntılar, ağrılar olabilir. Finansal konulardaki olumsuzlukların bitmesi için Merkür’ün Akrep Burcuna geçmesine kadar beklemelisiniz. Ancak Jüpiter’in hareketlenmesi ile ev ve aile konularında yıl sonuna kadar güzel ve keyifli bir döneme gireceksiniz. Cumartesi Güneş’in Akrep Burcuna geçmesi ile sağlık, ilişkiler ve diğer önemli konularınızda rahatlamalar başlayacaktır.

Yay ve yükselen Yay

Hafta başından itibaren birkaç gün hareketli ve keyifli zamanlar geçireceksiniz. Hafta başı Jüpiter ve Merkür’ün düzelmesiyle birlikte iş ve kariyer, eğitim ve iletişim konularında güzel gelişmeler olabilir. Çarşamba günü meydana gelecek olan dolunay aşk, eğitim ve yaratıcılık gerektiren alanlarda, finans ve yatırım, teknoloji konularında hareketli ve ani gelişmelere sebep olabilir. Bu gelişmeler olumlu olarak gözüküyor ancak aceleci ve düşüncesizce davranmamak şartıyla. Aksi halde özellikle finansal alanda zararlarla karşılaşabilirsiniz. Yakın ve sosyal çevrenizle olan ilişki ve iletişimde de olumlu gelişmeler görülecek.

Oğlak ve yükselen Oğlak

Yakın çevrenizden alacağınız haberlerle birlikte kararsızlıklar yaşayabilirsiniz hafta başı. Hafta başından hafta ortasına kadar aile ve ev konularıyla daha çok ilgileneceksiniz. Özellikle hafta ortasındaki dolunayla birlikte aile, yuva, ev ve iş konularında ani ve aceleci kararlar alabilme eğiliminde olabilirsiniz, dikkat. Dolayısıyla yanlış kararlar almamak için inatçılık yapmadan, çevrenizin tavsiyelerini de dikkate alarak dikkatli adımlar atmanız ve kararlar almanız faydalı olacaktır. Cumadan itibaren hafta sonu gerek aile içi gerekse de yakın çevre ve sosyal hayatta gerginlikler yaşayabilirsiniz, lütfen sakin ve ölçülü olmaya çalışın. Hafta başından itibaren Jüpiter’in düzelmesiyle birlikte parasal konularda ve iş ilişkilerinde rahat ve şanslı bir döneme gireceksiniz.

Kova ve yükselen Kova

Hafta başından ortasına kadar finansal konularda kafa karışıklığı olabilir. Yine hafta başında Merkür ve Jüpiter’in düzelmesiyle birlikte eğitim, iletişim, sosyal medya alanlarında rahatlamalar başlayacak. Hafta ortasındaki dolunayla birlikte geçmişteki hoşgörü ve alttan almaların hırsını yakın çevrenizden çıkarma eğiliminde olabilirsiniz. Fevri ve kırıcı olmadan sakin kalarak bu sıkıntılı anları aşabilirsiniz. Cuma günü ve hafta sonu yakın çevrenizle veya sosyal ortamlarda gerilim ve kavgalara karışabilirsiniz, dikkatli olmakta fayda var. Hafta sonu ise iş ve kariyer alanlarında güzel gelişmeler olacak.

Balık ve yükselen Balık

Hafta başından ortasına kadar finansal konulara yoğunlaşacaksınız. Yine hafta ortasındaki dolunayla birlikte parasal konular hareketlenecek ve sizi zorlayacak. Parasal konuları sonuçlandırmak isteyeceksiniz bu hafta. Ancak bunları yaparken acele ve ani kararlar almamalı, düşüncesizce hesapsız adımlar atmamalısınız. Diğer yandan da Merkür’ün düzelmesi ile birlikte finansal konularda yıl sonuna kadar daha rahat bir döneme gireceksiniz. Yine Jüpiter’in düzelmesi ile birlikte manevi ve düşünsel olarak kendinizi daha rahat ve güçlü hissedeceğiniz, iletişim ve yaratıcı konularda keyifli ve geliştirici bir döneme gireceksiniz. Bu dönem de yıl sonuna kadar devam edecek. Özellikle cuma günü kalabalıklarda kavga ve gerginlikler olabilir, sakin ve dikkatli olmakta fayda var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize mesaj gönderin
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabiliriz?